Login:

Hasło:

pamiętaj mnie

zarejestruj się
przypomnij hasło

Navigotour
Biuro podrozy First Class
mobini - Twój œwiat w komórce

FAQ

Lista pytań:

 1. Wypełniłem formularz rejestracji, czekam już przynajmniej 15 minut i na mojej skrzynce e-mail nadal nie ma listu potwierdzającego rejestrację :( Nie mogę przez to zakończyć rejestracji, co mam zrobić?!?! :(
 2. Jakie zdjęcia można dodawać na osada.pl?
 3. Do kogo mogę napisać żeby zaakceptował fotki? Czekam już pół godziny i moje zdjęcie nadal nie jest widoczne na stronie.
 4. Moje zdjęcie zostało odrzucone. Czemu?
 5. Jak się z Wami skontaktować?
 6. Chcę pomóc przy tworzeniu osady np. zatwierdzać zdjęcia. Co mam zrobić?
 7. Jak usunąć konto?
 8. Dostałem informację, że wystawiono mi komentarz do zdjęcia ale jego tam nie ma! Sprawdzałem parę razy i nic nie znalazłem. Co zrobić?
 9. Ratunku!! Ktoś dodał moje zdjęcie na swoim profilu! Nie wiem co zrobić, pomóżcie! :(
 10. Ktoś dodał nie swoje zdjęcia u siebie. Kogo zawiadomić??
 11. Ktoś dodał zdjęcie znanego aktora/mojej koleżanki/nauczycielki z mojej szkoły bez ich wiedzy. Czemu nie reagujecie??
 12. Ktoś wystawił mi wulgarny komentarz z groźbami :( Co mam z nim zrobić?
 13. Cały czas ustawiam sobie w profilu płeć "Para lub grupa osób" i ciągle zmienia mi się na "Kobieta" / "Mężczyzna". Co się dzieje?
 14. Czemu moje konto zostało zablokowane/usunięte?
 15. Mam własną stronę www i chciałbym się wymienić z Wami linkiem. Jesteście zainteresowani?
 16. Jestem administratorem strony X i chciałbym Wam zaoferować wstawienie mojego czata na Waszą stronę. Co Wy na to?


Wypełniłem formularz rejestracji, czekam już przynajmniej 15 minut i na mojej skrzynce e-mail nadal nie ma listu potwierdzającego rejestrację :( Nie mogę przez to zakończyć rejestracji, co mam zrobić?!?! :(

Po pierwsze musisz być pewien/pewna, że podano poprawny adres e-mail przy rejestracji. Po drugie sprawdź czy Twoja skrzynka nie jest zapchana. Być może nie masz już miejsca i nie dochodzą do Ciebie żadne listy. Najlepiej zrób porządki jeżeli masz tam jakieś stare, niepotrzebne e-maile.

E-mail podano na pewno poprawny, masz dużo miejsca w swojej skrzynce e-mail a mimo to list nie doszedł? No cóż, i tak bywa. Przeważnie problem jest z darmową pocztą założona na popularnych portalach takich jak onet.pl, wp.pl itd. Wina leży po ich stronie. Mają tak wielki ruch na serwerach, że czasami coś się u nich zgubi, czasami coś dotrze nawet po kilkunastu godzinach, czasami nie dojdzie wcale. W takiej sytuacji KONIECZNIE napisz do Nas korzystając z formularza kontaktu. Podaj tam swój login jaki podano przy rejestracji oraz adres e-mail na który miał dojść list potwierdzający. Pamiętaj jednak aby napisać do Nas dopiero po paru godzinach od próby rejestracji.

Jakie zdjęcia można dodawać na osada.pl?

Zasady akceptacji ciągle się zmieniają ponieważ i osada się zmienia. Kryteria ewoluują bo staramy się reagować na potrzeby użytkowników. Oto aktualne zasady:

 1. Nie wolno dodawać zdjęć erotycznych i pornograficznych. Nie zaakceptujemy zdjęć na których za dużo widać.
 2. Nie wolno dodawać zdjęć z widocznymi adresami www lub e-mail.
 3. Wolno dodawać zdjęcia swoje i swoich bliskich, znajomych, sympatii itd.
 4. Wolno dodawać zdjęcia tylko ludzi. Nie dodawaj zdjęć zwierząt, aut, budynków, krajobrazów itd. o ile Ciebie na nich nie ma.
 5. Wolno dodawać tylko zdjęcia, nie obrazki. Nie zostanie zaakceptowany np. jakiś znak stworzony w programie graficznym, obrazek rysunkowy itd.
 6. Wolno dodawać mozaiki (zdjęcie złożone z kilku innych) o ile osoba znajdująca się na zdjęciach składających się na tą mozaikę jest dobrze widoczna.
 7. Wolno dodawać zdjęcia z nałożonymi efektami stworzonymi w programach graficznych o ile kompletnie nie zniekształcają one postaci na zdjęciu.
 8. Wolno dodawać swoje zdjęcia z młodości.
 9. Wolno dodawać zdjęcia na których nie widać twarzy np. w masce lub tylko z kawałkiem ciała (ale bez przesady).
 10. Nie propagujemy zażywania narkotyków dlatego nie będą akceptowane zdjęcia propagujące je w jakikolwiek sposób.


Jeżeli Twoje zdjęcie spełnia te wymogi to znaczy, że nadaje się do umieszczenia na osada.pl lub o czymś zapomnieliśmy :)

Wiemy, ze na osadzie są zdjęcia, które łamią powyższe zasady jednak były one dodane przed ustanowieniem nowych kryteriów. Jeżeli jednak jakieś nowe zdjęcie nie spełnia tych warunków to daj nam znać korzystając z formularza kontaktu.

Do kogo mogę napisać żeby zaakceptował fotki? Czekam już pół godziny i moje zdjęcie nadal nie jest widoczne na stronie.

Błagam, nie pisz do nikogo :| Jeżeli osoba odpowiedzialna za zatwierdzanie zdjęć jest przy komputerze i ma czas to na pewno zatwierdzi zdjęcia w przeciągu pięciu minut, nie trzeba nikomu o tym przypominać. Natomiast jeżeli w danej chwili nie ma żadnego administratora lub jest zajęty to nic nie da pisanie komentarzy pod zdjęciami admina, na gg, na gadulcu czy na e-mail. I tak zatwierdzi dopiero wtedy gdy będzie miał czas a w ten sposób tylko mu przeszkadzasz. Bardzo prosimy, uszanujcie to, że nie zawsze reagujemy w minutę.

Moje zdjęcie zostało odrzucone. Czemu?

Najpierw spójrz wyżej i sprawdź czy Twoje zdjęcie nie łamie zasad zatwierdzania fotek. Jeżeli uważasz, że wszystko z nim jest ok to dodaj je jeszcze raz. Być może po prostu ktoś się pomylił, jesteśmy tylko ludźmi. Jeżeli znowu zdjęcie zostanie odrzucone to napisz do nas korzystając z formularza kontaktu , podać swój login i zapytać czemu administrator odrzuca to zdjęcie.

Jak się z Wami skontaktować?

Skorzystaj z formularza kontaktu. Pamiętaj aby zawsze podawać nam wszystkie informacje (loginy, adresy itd.) jeżeli oczekujesz od Nas pomocy. Prosimy nie pisać do administratorów na gg, nie wystawiać im komentarzy pod zdjęciami z informacjami lub pytaniami itd.

Chcę pomóc przy tworzeniu osady np. zatwierdzać zdjęcia. Co mam zrobić?

Takich chętnych jest dużo :) Jeżeli będziemy potrzebowali kogoś do pomocy to na pewno poinformujemy o tym użytkowników osady. Nie zgłaszajcie się sami bo będziemy zmuszeni odmówić.

Jak usunąć konto?

Proszę wysłać list korzystając z formularza kontaktu i w treści napisać, że chcesz aby dane konto zostało usunięte. Koniecznie proszę podać login konta!

Dostałem informację, że wystawiono mi komentarz do zdjęcia ale jego tam nie ma! Sprawdzałem parę razy i nic nie znalazłem. Co zrobić?

Najprawdopodobniej ktoś wystawił Ci komentarz ale z jakiegoś powodu został on usunięty. Być może zrobił to sam wystawiający, może administrator.

Ratunku!! Ktoś dodał moje zdjęcie na swoim profilu! Nie wiem co zrobić, pomóżcie! :(

Bez paniki. Najpierw trzeba wyeliminować błąd Twojej przeglądarki Internetowej. Wejdź na stronę z tym zdjęciem i naciśnij na klawiaturze Ctrl+F5. Pomogło? Nie? W takim razie napisz korzystając z formularza kontaktu. Podaj tam adres tego zdjęcia oraz swój login. My zajmiemy się resztą.

Ktoś dodał nie swoje zdjęcia u siebie. Kogo zawiadomić??

No tak, czasami pojawiają się dowcipnisie, którzy starają się dodać zdjęcia jakiegoś aktora, modelki itp. Niestety czasami im się to udaje ale właśnie dzięki informacjom od użytkowników prędzej czy później kasujemy takie konta. Skorzystaj z formularza kontaktu, opisz cały problem, podaj nam wszystkie informacje, wklej adres innej strony www na której są takie same zdjęcia o ile takowy posiadasz. Będziemy bardzo wdzięczni ;)

Ktoś dodał zdjęcie znanego aktora/mojej koleżanki/nauczycielki z mojej szkoły bez ich wiedzy. Czemu nie reagujecie??

Nie jesteśmy w stanie znać wszystkich ludzi świata i nie wiemy, które zdjęcie jest podstawione. Często widzimy, że dana fotka jest podejrzana ale nie możemy jej odrzucić jeżeli nie mamy dowodów na to, że ktoś robi sobie żarty. To właśnie od Was, użytkowników osady, zależy czy takie zdjęcia będą często pojawiały się na stronie. Jeżeli widzicie, że zdjęcie jest "fałszywe" to powiadomcie Nas przez formularz kontaktu zamiast mieć do Nas pretensje, że nie wiemy wszystkiego.

Ktoś wystawił mi wulgarny komentarz z groźbami :( Co mam z nim zrobić?

Masz dwa wyjścia. Albo go zignoruj albo powiadom Nas. Wolimy tą drugą opcję :) Nie chcemy na osadzie wulgarnych chamów :/ Jeżeli Tobie wystawił obraźliwy komentarz to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wystawi też komuś innemu. Nie zatwierdzaj ani nie usuwaj tego komentarza tylko napisz korzystając z formularza kontaktu kto wystawił Ci ten komentarz i do którego zdjęcia. Wszystkich dowcipnisiów ostrzegamy, że informacje na temat osoby wystawiającej komentarz (dokładna data, numer IP, czas logowania itd.) są przechowywane na serwerze osady i udostępnianie organom ścigania na wniosek policji czy prokuratury. Obrażanie, wyzywanie czy, nie daj Boże, grożenie może być ścigane. Przestrzegamy bo przez chwilę głupoty można sobie narobić problemów.

Cały czas ustawiam sobie w profilu płeć "Para lub grupa osób" i ciągle zmienia mi się na "Kobieta" / "Mężczyzna". Co się dzieje?

Na osadzie jest możliwość oznaczenia swojego profilu jako "Para lub grupa osób" jednak trzeba spełnić parę warunków. Na zdjęciach muszą być różne osoby, najlepiej aby były też zdjęcia na których właściciele profilu są razem. Login, opis i inne dane profilu muszą jednoznacznie wskazywać na to, że jest to profil grupowy. W innym przypadku administrator będzie zmuszony zmienić wartość pola Płeć na inną. Jeżeli administrator będzie dokonywał tej zmiany wielokrotnie to w końcu system zablokuje Ci możliwość zmiany tej wartości na jakiś czas. Im więcej razy administrator będzie musiał zmieniać to pole tym dłużej będzie ono zablokowane. Niestety musieliśmy wprowadzić takie funkcje ponieważ wiele osób specjalnie zmieniało sobie w profilu płeć na "Para lub grupa osób" aby szybciej znaleźć się w rankingach popularności i w ten sposób spowodować większą popularność swojego profilu.

Czemu moje konto zostało zablokowane/usunięte?

Powodów może być wiele. Blokujemy i usuwamy konta za wulgarne wypowiedzi na gadulcu, w komentarzach. Za obrażanie kogoś na swoim profilu czy za to, że nagminnie ktoś stara się dodać nie swoje zdjęcia na osade i w ten sposób oszukiwać innych użytkowników twierdząc, że jest się tą osobą ze zdjęć.

Mam własną stronę www i chciałbym się wymienić z Wami linkiem. Jesteście zainteresowani?

Przykro mi ale już nie wymieniamy się linkami.

Jestem administratorem strony X i chciałbym Wam zaoferować wstawienie mojego czata na Waszą stronę. Co Wy na to?

Bardzo prosimy nie pisać w tych sprawach ponieważ mamy swój czat i nie szukamy innego.

gadulec
telestar-logo

Copyright © 2006-2010 Telestar S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt | O firmie | Reklama | Ochrona prywatności